Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 20 listopad 2017
W związku z częstymi zgłoszeniami dotyczącymi wałęsających się psów w okolicach szkoły w Tuchomiu prosimy wszystkich właścicieli czworonogów o zamykanie ich na własnej posesji.
Prosimy również o zwrócenie uwagi czy psy nie wychodzą do szkoły razem z Państwa dziećmi. Codziennie w okolicach szkoły przebywa kilka psów, które mogą stanowić zagrożenie dla dzieci.

Jeśli sytuacja będzie się powtarzać psy zostaną wyłapane i odwiezione do schroniska, a właściciele zostaną obciążeni wszystkimi kosztami, które wiążą się z oddaniem psa do schroniska.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij