Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 20 listopad 2017
W związku z częstymi zgłoszeniami dotyczącymi wałęsających się psów w okolicach szkoły w Tuchomiu prosimy wszystkich właścicieli czworonogów o zamykanie ich na własnej posesji.
Prosimy również o zwrócenie uwagi czy psy nie wychodzą do szkoły razem z Państwa dziećmi. Codziennie w okolicach szkoły przebywa kilka psów, które mogą stanowić zagrożenie dla dzieci.

Jeśli sytuacja będzie się powtarzać psy zostaną wyłapane i odwiezione do schroniska, a właściciele zostaną obciążeni wszystkimi kosztami, które wiążą się z oddaniem psa do schroniska.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij