Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 21 marzec 2018
Informujemy, iż zgodnie z informacją z Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie od 21.03.2018 r. (środa) ruszają prace związane z przebudową drogi Tuchomie Ciemno.
Roboty będą polegać na usunięciu pni, wykonaniu podbudowy na poszerzeniu i wylaniu nawierzchni asfaltowej - dzięki czemu droga będzie szersza o 1,5m czyli łączna szerokość po remoncie to 5,5m, Poprawi się komfort i bezpieczeństwo podróżujących.

Wykonawca:
Firma LEMAR

Planowany termin zakończenia prac:
04.04.2018 r. (dotyczy usunięcia pni i wykonania podbudowy, nawierznia asfaltowa zostanie wykonana w terminie późniejszym w zależności od warunków pogodowych)

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij