Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 21 marzec 2018
Informujemy, iż zgodnie z informacją z Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie od 21.03.2018 r. (środa) ruszają prace związane z przebudową drogi Tuchomie Ciemno.
Roboty będą polegać na usunięciu pni, wykonaniu podbudowy na poszerzeniu i wylaniu nawierzchni asfaltowej - dzięki czemu droga będzie szersza o 1,5m czyli łączna szerokość po remoncie to 5,5m, Poprawi się komfort i bezpieczeństwo podróżujących.

Wykonawca:
Firma LEMAR

Planowany termin zakończenia prac:
04.04.2018 r. (dotyczy usunięcia pni i wykonania podbudowy, nawierznia asfaltowa zostanie wykonana w terminie późniejszym w zależności od warunków pogodowych)

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij