Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 3 wrzesień 2021
Inwestycja zrealizowana została dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze środków Unii Europejskiej na operacje typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
W ramach prac, zrealizowanych przez Przedsiębiorstwo DROMOS z Kartuz, powstała nowa nawierzchnia asfaltowa na długości 0,557 km i szerokości 3,5 m z poboczami obustronnymi o szerokości 0,75 m. W ramach inwestycji wykonane zostały również zjazdy indywidualne oraz skrzyżowania z drogą powiatową i gminnymi.
Koszt prac wyniósł 333.196,29 zł, z czego kwota 172.368,13 zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej. 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij