Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 7 październik 2020
W związku z planowanym rozpoczęciem robót pn.: „Rozbudowa mostu przez rz. Kamienica w ciągu drogi krajowej nr 20 w miejscowości Tuchomie” informuję iż planowana zmiana w organizacji ruch nastąpi 22 lub 23 października 2020 r.
Od tego czasu przez kolejne 4 miesiące na drodze krajowej będzie obowiązywał ruch wahadłowy przez most. Całkowity czas realizacji robót – 6 miesięcy.

Dokładna data wprowadzenia zmian w organizacji ruchu będzie poprzedzona oficjalnym zawiadomieniem Wykonawcy robót z kilkudniowym wyprzedzeniem.
 
W miejscu istniejącego mostu powstanie przepust o długości 17 metrów, szerokości 3 i wysokości 5 metrów. Szerokość jezdni będzie miała 7 m a po obu stronach jezdni powstaną chodniki o szerokości 2 metrów.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij