Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 13 lipiec 2021
Inwestycja zrealizowana została dzięki dofinansowaniu uzyskanemu na operacje typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach poddziałania wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
W ramach prac zrealizowanych przez Przedsiębiorstwo "Eko-INSTAL" z Bytowa powstała nowa nawierzchnia z kostki betonowej na długości 0,538 km i szerokości 4 m. Powstały również 2 zjazdy na gminne drogi wewnętrzne o długości łącznej 82 m, zjazdy indywidualne, a także wymieniono 3 przepusty i oczyszczono dno cieku wodnego biegnącego wzdłuż drogi.
Koszt prac wyniósł 406.469,50 zł, z czego kwota 303.981,00 zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej. 


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij