Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 8 luty 2021
W związku z trwającym okresem zimowym i prognozowanymi opadami intensywnego śniegu Wójt Gminy Tuchomie oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypominają wszystkim właścicielom oraz zarządcą nieruchomości o ustawowym obowiązku odśnieżania chodników przylegających do nieruchomości oraz usuwania sopli, nadmiaru śniegu z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budowli – wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego budynku.
Więcej informacji na powyższy temat na stronie internetowej Gminy: http://www.tuchomie.pl/Obowiazek_odsniezania_chodnikow_przylegajacych_do_nieruchomosci,3,1700

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij