Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 26 luty 2018
Pomóżmy małej Marysi w powrocie do zdrowia. W niedzielę 11 marca 2018 r. (od 10:00 do 16:00) w Zespole Szkół w Tuchomiu odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.
Marysia urodziła się 12 stycznia 2018 r. Tuż po jej narodzinach zdiagnozowano białaczkę. Dziewczynka przyjmuje chemię i sterydy oraz czeka na swojego genetycznego bliźniaka, ponieważ niezbędny jest przeczep szpiku kostnego.

Każda osoba, która zarejestruje się w bazie może uratować komuś życie, a od nas dodatkowo otrzyma upominek.

Po rejestracji potencjalnych dawców odbędzie się turniej sołectw Gminy Tuchomie z okazji Dnia Sołtysa. Drużyny 4 osobowe (Sołtys + 3 członków Rady Sołeckiej) rozegrają dziesięć konkurencji rekreacyjno-sportowych. Emocje gwarantowane!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców na salę gimnastyczną przy ZS w Tuchomiu.
Niedziela (11.03.2018 r.)
  • Godz. 10:00 - 16:00 - rejestracja potencjalnych dawców szpiku
  • Godz. 15:30 - obchody Dnia Sołtysa

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij