Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 21 grudzień 2017
W dniu 20 grudnia 2017 r. gościliśmy w naszym urzędzie Starostę Bytowskiego Pana Leszka Waszkiewicza. Starosta spotkał się z Wójtem Gminy Panem Jerzym Lewi Kiedrowskim, Przewodniczącym Rady Gminy Panem Wiesławem Bezhubka oraz radnym powiatowym Panem Jackiem Żmuda-Trzebiatowskim.
Przedmiotem spotkania było wstępne podsumowanie zadań inwestycyjnych zrealizowanych wspólnie w 2017 r. (poszerzenie drogi w Modrzejewie oraz przebudowa mostu wraz z dojazdami w Ciemnie) oraz plany na rok 2018 (poszerzenie drogi powiatowej Tuchomie – Ciemno i przedłużenie nawierzchni asfaltowej drogi powiatowej w Masłowicach Trzebiatkowskich).

Na wsparcie realizacji zadań na drogach powiatowych, w budżecie Gminy Tuchomie na rok 2018, zaplanowano 203 tys. zł.

Na styczeń 2018 r. zaplanowano spotkanie Starosty Bytowskiego i dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie z Komisją Infrastruktury Drogowej Rady Gminy Tuchomie, które dotyczyć będzie planowanych wspólnych przedsięwzięć drogowych.

Bardzo dziękujemy Panu Staroście za dobrą i efektywną współpracę, której efekty codziennie dostrzegamy przemieszczając się po drogach powiatowych położonych na terenie naszej gminy.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij