Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 21 grudzień 2017
W dniu 20 grudnia 2017 r. gościliśmy w naszym urzędzie Starostę Bytowskiego Pana Leszka Waszkiewicza. Starosta spotkał się z Wójtem Gminy Panem Jerzym Lewi Kiedrowskim, Przewodniczącym Rady Gminy Panem Wiesławem Bezhubka oraz radnym powiatowym Panem Jackiem Żmuda-Trzebiatowskim.
Przedmiotem spotkania było wstępne podsumowanie zadań inwestycyjnych zrealizowanych wspólnie w 2017 r. (poszerzenie drogi w Modrzejewie oraz przebudowa mostu wraz z dojazdami w Ciemnie) oraz plany na rok 2018 (poszerzenie drogi powiatowej Tuchomie – Ciemno i przedłużenie nawierzchni asfaltowej drogi powiatowej w Masłowicach Trzebiatkowskich).

Na wsparcie realizacji zadań na drogach powiatowych, w budżecie Gminy Tuchomie na rok 2018, zaplanowano 203 tys. zł.

Na styczeń 2018 r. zaplanowano spotkanie Starosty Bytowskiego i dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie z Komisją Infrastruktury Drogowej Rady Gminy Tuchomie, które dotyczyć będzie planowanych wspólnych przedsięwzięć drogowych.

Bardzo dziękujemy Panu Staroście za dobrą i efektywną współpracę, której efekty codziennie dostrzegamy przemieszczając się po drogach powiatowych położonych na terenie naszej gminy.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij