Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 3 wrzesień 2018
Drodzy Uczniowie! Szanowni Nauczyciele i Rodzice!
Dzięki słonecznej pogodzie mieliście wspaniałe wakacje. Myślę, że dzięki temu dobrze wypoczęliście, a więc mam nadzieję, że z dużą energią przystąpicie do nauki w tym dziś rozpoczynającym się nowym roku szkolnym.

W naszej gminie uczyć się będzie 611 uczniów i przedszkolaków: 413 w Tuchomiu i 198 w szkole w Kramarzynach. Jest to o mniej o 8 uczniów od minionego roku szkolnego. Ale jeszcze mniej będzie za rok, ponieważ zlikwidowane zostaną gimnazja i ostatni rocznik gimnazjalistów zakończy naukę. W naszych szkołach ubędzie zatem jeden rocznik uczniów, co spowoduje wiele różnych problemów organizacyjnych i finansowych.

Uważam, że nasze szkoły są dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego. W wakacje przeprowadzono remonty i odnowiono pomieszczenia szkolne (sale lekcyjne, szatnię, salę gimnastyczną), zakupiono też sporo nowego wyposażenia. Macie więc dobre warunki do nauki i uprawiania sportu. W zerówce i klasie pierwszej będą nowi nauczyciele wspomagający. Najtrudniej będą mieli uczniowie rozpoczynający ósmą klasę z nowym eksperymentalnym programem nauczania.

Życzę abyście dobrze się w szkole czuli i chętnie tu przychodzili, o co dbać będzie dyrekcja, nauczyciele i obsługa. Pamiętajcie, że uczycie się dla siebie, im więcej wiedzy zdobędziecie tym łatwiej będziecie radzić sobie w życiu i dalszej nauce.

Życzę samych sukcesów, udanego roku szkolnego.
Jerzy Lewi Kiedrowski
Wójt Gminy Tuchomie

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij