Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 2 wrzesień 2019
Drodzy uczniowie, Szanowni nauczyciele, pracownicy oświaty i rodzice.

Wakacje szybko minęły, mamy nadzieję, że dobrze wypoczęliście, więc liczymy, że z dużą energią przystąpicie do nauki i pracy.
W naszych dwóch gminnych szkołach uczyć się będzie 570 osób (403 uczniów szkół podstawowych i 167 przedszkolaków). Dodatkowo 20 maluchów uczęszczać będzie do gminnego żłobka.

W poszczególnych szkołach wygląda to następująco:
  • szkoła w Tuchomiu: 278 uczniów i 100 przedszkolaków;
  • szkoła w Kramarzynach (w tym oddział przedszkolny w Trzebiatkowej): 125 uczniów i 42 przedszkolaków;
  • przedszkole „Słoneczniki” w Modrzejewie: 25 przedszkolaków.
Rozpoczynamy trudny rok szkolny, nie ma już gimnazjum (ubytek 73 uczniów w porównaniu do ubiegłego roku), co powoduje zmiany organizacyjne i spowoduje też poważne trudności finansowe z utrzymaniem szkół. Gmina będzie musiała więcej dopłacać do utrzymania szkół, kosztem zmniejszenia wydatków na inne potrzeby mieszkańców.

W okresie wakacji powstał nowy plac zabaw z siłownią przy szkole w Kramarzynach, przy szkole w Tuchomiu plac z parkingami przy kotłowni i tu apelujemy do rodziców o nie parkowanie samochodów na chodnikach. Mamy naprawdę dużo miejsc parkingowych wokół szkoły. Chodniki mają służyć dzieciom, aby bezpiecznie dotarły do szkoły. W trakcie wakacji odnowiliśmy kilka przystanków autobusowych (w Tuchomku, Tuchomiu, w trakcie remontu przystanki w Ciemnie i Masłowicach Tuchomskich) oraz zakupiliśmy dwa nowe do Trzebiatkowej i Modrzejewa. Z szkolnych autobusów mogą korzystać wszyscy mieszkańcy kupując u kierowcy jednorazowy bilet (zwiększy to rentowność kursów).

W rozpoczynającym się dziś roku szkolnym realizować będziemy dwa projekty ze środków unijnych: dodatkowy angielski dla uczniów klas ósmych, oraz chcemy powiększyć przedszkole, pod warunkiem, że uda się znaleźć wykonawcę – ogłoszony jest już trzeci przetarg. Planowaliśmy wykonanie tych robót w wakacje – to się jednak nie udało.

Wszystkich uczniów zachęcamy do systematycznej nauki, do aktywnego udziału w życiu szkoły, a wtedy na pewno będą pozytywne rezultaty i zadowolenie.

Życzymy udanego roku szkolnego i samych sukcesów.
Wójt Gminy Tuchomie
Jerzy Lewi Kiedrowski

Przewodniczący Rady Gminy
Wiesław Bezhubka

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij