Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 15 grudzień 2017
Serdecznie dziękuję Stowarzyszeniu Tuchomskich Seniorów za aktywną działalność w mijającym roku. W nadchodzącym 2018 r. gmina nadal będzie wspierać seniorów.
Złożyliśmy m.in. duży projekt dot. pozyskania środków unijnych pod nazwą „Srebrna Sieć”. Jeśli projekt uzyska dofinansowanie, przez najbliższe 3 lata kierować będziemy do Państwa bogatą ofertę.
Zachęcam również Państwa do korzystania z Dziennego Domu Senior Wigor, który w nadchodzącym roku działać będzie w podobnym zakresie jak w roku mijającym.

Zachęcam Wasze stowarzyszenie do ubiegania się bezpośrednio o środki dla organizacji pozarządowych, o które my jako gmina nie możemy występować. Takimi środkami dysponuje Partnerstwo Dorzecze Słupi, Fundacja Parasol, Powiat Bytowski. Deklaruję, że pracownicy urzędu pomogą Państwu w przygotowaniu wniosków oraz ich rozliczeniu.

Myślę, że seniorom życzyć trzeba przede wszystkim dobrej opieki zdrowotnej i większej emerytury. Dzięki dobremu zdrowiu i większym możliwościom finansowym można się bardziej cieszyć życiem na emeryturze, tak jak to ma miejsce w krajach Europy Zachodniej.

Na święta i Nowy Rok życzę Wszystkim Państwu spełnienia planów, dużo zdrowia, aby święta były miłe i radosne, a Nowy Rok był szczęśliwy i pomyślny.


Jerzy Lewi Kiedrowski
Wójt Gminy Tuchomie

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij