Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 11 październik 2017
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała strażakom ochotnikom sprzęt o wartości ponad 1,5 mln zł. Sprzęt trafił do wszystkich jednostek, które brały udział w usuwaniu skutków sierpniowej nawałnicy. 
Pomoc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiła do 187 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym również jednostki z Gminy Tuchomie.

Dzięki wsparciu WOŚP ochotnicy z Tuchomia, Kramarzyn, Tuchomka i Tągowia otrzymali dwie piły łańcuchowe oraz dwie motopompy szlamowe.

W sumie Jurek Owsiak przekazał 264 urządzenia, były to m.in.:
  • piły spalinowe,
  • agregaty prądotwórcze,
  • motopompy szlamowe WT 30 X
  • oraz sprzęt medyczny, taki jak torby R1, deski ortopedyczne, defibrylatory i fantomy.
Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się w piątek, o godz. 12, na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej i wręczył go sam Jurek Owsiak.

Nowy sprzęt dla naszych strażaków w postaci piły łańcuchowej przekazał również Marszałek Województwa Pomorskiego. Przekazanie odbyło się we wtorek (10.10.2017 r.) w Pruszczu Gdańskim. 

Łącznie jednostki z Gminy Tuchomie otrzymały sprzęt o wartości 15.000,00 zł. 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij