Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 8 sierpień 2019
Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach potwierdził wystąpienie, w ograniczonym zakresie, suszy na terenie naszej gminy.
Susza została stwierdzona wyłącznie dla następujących gatunków roślin uprawnych:
  • kukurydza na ziarno;
  • kukurydza na kiszonkę;
  • krzewy owocowe;
  • rośliny strączkowe.
Komunikat wydany został w dn. 5 sierpnia. Już następnego dnia (06.08.) zwróciliśmy się do Wojewody Pomorskiego o powołanie komisji do szacowania szkód spowodowanych tegoroczną suszą. Obecnie trwa procedura związana z powołaniem komisji.

Wnioski o szacowanie szkód (dot. wyłącznie w/w gatunków roślin uprawnych) spowodowanych suszą można już składać w Urzędzie Gminy w Tuchomiu.

Formularze wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy w Tuchomiu, pok. Nr 11. Dodatkowych informacji udziela Pani Natalia Kauczoch, tel. 59 821 50 55.

Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o płatności bezpośrednie złożonego do ARIMR. Formularz wniosku można pobrać również z załączników poniżej. 

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij