Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 27 kwiecień 2018
Na początku maja obchodzimy w Naszej Ojczyźnie wiele ważnych świąt oraz rocznic związanych z wydarzeniami jakie w tych dniach, na przestrzeni dziejów, miały miejsce w naszym kraju oraz w Europie.
1 maja:
  • rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.
  • Międzynarodowe Święto Pracy.
2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja.
4 maja – Międzynarodowe Święto Strażaków, obchodzone w dniu wspomnienia Świętego Floriana.
5 / 9 maja – Dzień Europy - święto europejskich państw.
 
Na nadchodzący czas majowych świąt życzymy Państwu wielu patriotycznych przeżyć.  Ojczyznę ma się tylko jedną, trzeba zawsze ją szanować i o nią dbać. Pamiętajmy o tym w szczególnym roku 2018, w którym obchodzić będziemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten świąteczny okres uczcijmy wywieszając na naszych posesjach flagi narodowe.

Życzymy Państwu wielu miłych chwil spędzonych, w tym świątecznym czasie, w gronie rodziny i przyjaciół. Zapraszamy również do udziału w organizowanych na terenie gminy imprezach.

 Gminy Wójt
Jerzy Lewi Kiedrowski

Przewodniczący Rady 
Wiesław Bezhubka 


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij