Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 14 wrzesień 2021
Koło Gospodyń Wiejskich Kramarzyny oraz Rada Sołecka wsi Kramarzyny zapraszają na Dzień Ziemniaka w ramach narodowych programu szczepień #Szczepimy się z KGW - 18 wrzesień 2021 r. - początek imprezy godz. 14.00.
W programie imprezy, m.in.:
  • plecenie wianków (jesienne dekoracje);
  • warsztaty, szkolenie;
  • drobne upominki dla zaszczepionych;
  • gry i zabawy dla dzieci;
  • konkursy (rzut ziemniakiem, zbieranie ziemniaków na czas, obieranie ziemniaków na czas).
Na przybyłych czekają ziemniaczane smakołyki: sałatka ziemniaczana, ziemniaki z grila, jak również pierogi, kiełbaska z ogniska, ciasto i napoje.

Punkt Szczepień przeciwko COVID - 19 bedzie dostępny w godzinach: 14.00 - 19.00. Szczepienia bez uprzedniej rejestracji szczepionkami Pfizer i Johnson&Johnson. Nie zwlekaj! Przyjdź i zaszczep się !!!

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij