Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 27 marzec 2019
Gmina Tuchomie poszukuje osób chętnych do wykonywania prac społecznie użytecznych. Osoby chętne do wykonywania prac społecznie użytecznych muszą spełnić następujące warunki:
  • być osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku,
  • a jednocześnie korzystać ze świadczeń pomocy społecznej albo uczestniczyć w  wyniku skierowania przez powiatowy urząd pracy w kontrakcie socjalnym, indywidualnym programie usamodzielnienia, lokalnym programie pomocy społecznej lub w indywidualnym programie zatrudnienia socjalnego.
Prace społecznie użyteczne będą wykonywane na terenie gminy w poszczególnych sołectwach, w okresie do 31 grudnia 2019r. Osoby wykonujące prace społecznie użyteczne mogą pracować maksymalnie 40 godzin miesięcznie i otrzymają za to świadczenie w  wysokości 332,00 zł.

Gmina Tuchomie poszukuje również pań chętnych do pielęgnacji zieleni na terenie Gminy Tuchomie. W  związku z tym, iż planujemy zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych, poszukujemy osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku. Zatrudnienie na okres do 10 m-cy.
 


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij