Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 27 sierpień 2018
Wójt Gminy Tuchomie podpisał umowę z Wojewodą Pomorskim na dofinansowanie budowy ulic Widokowej i Tarasowej w Tuchomiu. Wysokość dofinansowania to 470.000,00 zł.
Na powyższe zadanie został już również rozstrzygnięty przetarg, wpłynęła tylko jedna oferta firmy ROMAN JERECZEK Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjno-Usługowo-Handlowe na kwotę 1.199.000,00 zł.

Planowane drogi zostaną gruntownie i kompleksowo przebudowane, powstanie nawierzchnia asfaltowa o szerokości 5m, kanalizacja deszczową, oświetlenie solarne oraz chodniki o szerokości 1,5 m oddzielone od jezdni pasem zieleni.

Wkład Gminy Tuchomie to 729.000,00 zł
Planowany termin realizacji to 30.11.2018 r.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij