Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 8 listopad 2017
Rozpoczęto realizację projektu pn. „Zagospodarowanie terenu poprzez budowę boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Ciemno”.
W ramach inwestycji powstanie boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej z piłkochwytami, plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna. Wyremontowany zostanie także istniejący budynek gospodarczy oraz powstaną chodniki i elementy małej architektury.

Całkowita wartość zadania to 417.000,00 zł

Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciemnie podpisali już umowę z wykonawcą F.H.U. AUTO-SPORT Ireneusz Konkel na budowę boiska wielofunkcyjnego.

Termin wykonania zamówienia zgodnie z umową do 30.04.2018 r.
Wartość zadania to 168.264,00 zł

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij