Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 8 listopad 2017
Rozpoczęto realizację projektu pn. „Zagospodarowanie terenu poprzez budowę boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Ciemno”.
W ramach inwestycji powstanie boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej z piłkochwytami, plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna. Wyremontowany zostanie także istniejący budynek gospodarczy oraz powstaną chodniki i elementy małej architektury.

Całkowita wartość zadania to 417.000,00 zł

Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciemnie podpisali już umowę z wykonawcą F.H.U. AUTO-SPORT Ireneusz Konkel na budowę boiska wielofunkcyjnego.

Termin wykonania zamówienia zgodnie z umową do 30.04.2018 r.
Wartość zadania to 168.264,00 zł

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij