Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 30 kwiecień 2019
Na początku maja obchodzimy w Naszej Ojczyźnie wiele ważnych świąt oraz rocznic związanych z wydarzeniami jakie w tych dniach, na przestrzeni dziejów, miały miejsce w naszym kraju oraz w Europie.
1 maja:
  • 15 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej;
  • Międzynarodowe Święto Pracy;
2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej;
3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja;
4 maja – Międzynarodowe Święto Strażaków, obchodzone w dniu wspomnienia Świętego Floriana;
5 / 9 maja – Dzień Europy - święto europejskich państw.

W tym roku warto zwrócić uwagę i szczególnie zaakcentować 15 rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Nasze członkostwo w Unii Europejskiej to nie tylko nowa infrastruktura, nowe drogi, obiekty sportowe czy wsparcie dla rolnictwa. To również wspólny rynek, swoboda podróżowania, komunikowania się, wymiana kulturalna, wspólne wartości. Warto o tym pamiętać na co dzień, doceniając fakt naszej przynależność do Unii Europejskiej.

Na nadchodzący czas majowych świąt życzymy Państwu wielu patriotycznych przeżyć. Ojczyznę ma się tylko jedną, trzeba zawsze ją szanować i o nią dbać. Ten świąteczny okres uczcijmy wywieszając na naszych posesjach flagi narodowe i unijne. Życzymy Państwu wielu miłych chwil spędzonych, w tym świątecznym czasie, w gronie rodziny i przyjaciół. Zapraszamy również do udziału w organizowanych na terenie gminy imprezach:
  • 1 maja 2019 r., godz. 11:00 - parking przed CMS Tuchomie - malowanie na betonie dla dzieci, temat przewodni: 15 lat Polski w UE;
  • 3 maja 2019 r., godz. 15:00 - rowerowa wyprawa nad jezioro Naleton w Trzebiatkowej, zbiórka pod szkołą w Tuchomiu;
  • 4 maja 2019 r., godz. 15:00 - w imieniu OSP Tągowie oraz Sołectwa Tągowie zapraszamy na obchody Dnia Strażaka przy remizie OSP w Tągowiu.

Wójt Gminy Tuchomie Jerzy Lewi Kiedrowski
Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Bezhubka 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij