Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 2 lipiec 2019
W niedzielę 30.06.2019 r, nad jeziorem Długim w Tuchomku odbył się VII Piknik Ekologiczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Wędkarzy Tuchomskich LIN.
Na uczestników pikniku czekała masa atrakcji m.in. można było aktywnie spędzić czas pływając łódką czy kajakiem, wziąć udział w prelekcji na temat recyklingu, skosztować pysznej grochówki czy też upiec sobie kiełbaskę. Mnóstwo atrakcji czekało również dla najmłodszych - były bańki, dmuchańce oraz gry i zabawy.

Podczas pikniku zbierano również pieniądze, na pomoc małej Marysi Mróz. Dzięki wielkiemu wsparciu sponsorów i darczyńców licytowane były różne nagrody oraz vouchery do kosmetyczki, fryzjera czy restauracji. Nagrodą główną był bon o wartości 800,00 zł do Media Expert.

Łącznie na rzecz Marysi zebrano kwotę 7.568,10 zł oraz 50 euro co po przewalutowaniu przez bank dało kwotę 7.778,10 zł

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij