Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 22 czerwiec 2018
Drodzy uczniowie, Szanowni nauczyciele i rodzice.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowania. Cieszę się, że 21 uczniów szkoły w Kramarzynach i 50 uczniów szkoły w Tuchomiu otrzyma dziś świadectwa z paskiem oraz stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie.
Promocji do następnej klasy nie otrzymało tylko dwóch uczniów (po jednym z Kramarzyn i Tuchomia) a czterech będzie miało egzaminy poprawkowe. Sądzę, że wyniki całorocznej nauki można określić jako dobre.

W mijającym roku szkolnym pozyskaliśmy środki zewnętrzne, w tym z Unii Europejskiej, na realizację aż 10 różnych programów pomocowych dla uczniów: na zajęcia dodatkowe, pomoce dydaktyczne, dożywianie, a szkoły wzbogaciły się o nowe wyposażenie.

Myślę więc, że był to udany rok szkolny. Gratuluję wszystkim wyróżnionym. Dziękuję dyrekcji i nauczycielom za dobrą pracę a wszystkim dziękuję za spokojny, bez poważnych złych zdarzeń, rok szkolny.

Przed nami wakacje. Zachęcam do aktywnego ich spędzenia, nie tylko przed komputerem. Ci co w wakacje nie wyjeżdżają będą mogli skorzystać z półkolonii tematycznych w szkole oraz z festynów w każdy weekend.

Życzę wszystkim dobrego i udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji.

Jerzy Lewi Kiedrowski
Wójt Gminy Tuchomie

Nowy kalendarz. Jest terminarz roku szkolnego 2018/2019 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz roku szkolnego 2018/2019 r.

Nowy rok szkolny zacznie się w poniedziałek, 3 września. Pierwsza przerwa w nauce nastąpi przy okazji świąt Bożego Narodzenia (23 – 31 grudnia).

Ferie zimowe wystartują w połowie stycznia. Jako pierwsze (14 – 27 stycznia) odpoczywać będą dzieci z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Od 21 stycznia do 3 lutego lekcji nie będzie w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. Uczniowie z Dolnośląskiego, Mazowieckiego, Opolskiego i Zachodniopomorskiego dwutygodniowe ferie rozpoczną 28 stycznia.

Jako ostatnie (11 – 24 lutego) zimową przerwę w nauce będą miały województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Z kolei wiosenna przerwa świąteczna potrwa od 18 kwietnia do 23 kwietnia.

Terminy egzaminu ósmoklasisty, gimnazjalnego i matur ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się 21 czerwca.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij