Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 22 czerwiec 2018
Drodzy uczniowie, Szanowni nauczyciele i rodzice.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowania. Cieszę się, że 21 uczniów szkoły w Kramarzynach i 50 uczniów szkoły w Tuchomiu otrzyma dziś świadectwa z paskiem oraz stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie.
Promocji do następnej klasy nie otrzymało tylko dwóch uczniów (po jednym z Kramarzyn i Tuchomia) a czterech będzie miało egzaminy poprawkowe. Sądzę, że wyniki całorocznej nauki można określić jako dobre.

W mijającym roku szkolnym pozyskaliśmy środki zewnętrzne, w tym z Unii Europejskiej, na realizację aż 10 różnych programów pomocowych dla uczniów: na zajęcia dodatkowe, pomoce dydaktyczne, dożywianie, a szkoły wzbogaciły się o nowe wyposażenie.

Myślę więc, że był to udany rok szkolny. Gratuluję wszystkim wyróżnionym. Dziękuję dyrekcji i nauczycielom za dobrą pracę a wszystkim dziękuję za spokojny, bez poważnych złych zdarzeń, rok szkolny.

Przed nami wakacje. Zachęcam do aktywnego ich spędzenia, nie tylko przed komputerem. Ci co w wakacje nie wyjeżdżają będą mogli skorzystać z półkolonii tematycznych w szkole oraz z festynów w każdy weekend.

Życzę wszystkim dobrego i udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji.

Jerzy Lewi Kiedrowski
Wójt Gminy Tuchomie

Nowy kalendarz. Jest terminarz roku szkolnego 2018/2019 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz roku szkolnego 2018/2019 r.

Nowy rok szkolny zacznie się w poniedziałek, 3 września. Pierwsza przerwa w nauce nastąpi przy okazji świąt Bożego Narodzenia (23 – 31 grudnia).

Ferie zimowe wystartują w połowie stycznia. Jako pierwsze (14 – 27 stycznia) odpoczywać będą dzieci z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Od 21 stycznia do 3 lutego lekcji nie będzie w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. Uczniowie z Dolnośląskiego, Mazowieckiego, Opolskiego i Zachodniopomorskiego dwutygodniowe ferie rozpoczną 28 stycznia.

Jako ostatnie (11 – 24 lutego) zimową przerwę w nauce będą miały województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Z kolei wiosenna przerwa świąteczna potrwa od 18 kwietnia do 23 kwietnia.

Terminy egzaminu ósmoklasisty, gimnazjalnego i matur ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się 21 czerwca.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij