Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 14 październik 2020
Działania Fundacji GlobalECO związane są m.in. z opracowywaniem projektów związanych z Regionalnymi Programami Operacyjnymi, OZE dla jednostek samorządu terytorialnego, a także rządowymi programami dotacyjnymi dla osób fizycznych, tj. "Mój prąd" oraz "Czyste Powietrze", dla rolników "AgroEnergia", przedsiębiorców "Energia+".
W ramach powyższych programów Fundacja GlobalECO wspiera mieszkańców w zakresie pozyskiwania dofinansowań na wymianę źródeł ciepła, termomodernizację budynków mieszkalnych czy instalacje fotowoltaiczne.

Fundacja planowała w naszej gminie spotkanie informacyjne dla mieszkańców dotyczące dotacji i ulg na instalacje fotowoltaiczne oraz proekologiczne źródła ciepła. Z uwagi jednak na panującą epidemię, spotkanie takie zostało odłożone w czasie.

Tymczasem Fundacja GlobalEKO zaprasza mieszkańców na webinar poświęcony tej tematyce, który odbędzie się w czwartek, 15 października 2020, godz. 20:00. Poniżej link umożliwiający udział w webinarze.

https://app.livewebinar.com/616-058-352/807d5db32982d46855ee95b16d63e0df


Zainteresowanych zachęcamy do aktywnego udziału. 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij