Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 16 maj 2019
W niedzielę, 26 maja 2019 r., odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Poprzez liczny udział okażmy nasze obywatelską postawę.
Nasze członkostwo w Unii Europejskiej to nie tylko nowa infrastruktura, nowe drogi, obiekty sportowe czy wsparcie dla rolnictwa, które to elementy w naszej gminie możemy spotkać „na każdym kroku”. To również wspólny rynek, swoboda podróżowania, komunikowania się, wymiana kulturalna, wspólne wartości. Warto o tym pamiętać na co dzień. Pokażmy wspólnie, że doceniając fakt naszej przynależność do Unii Europejskiej, licznie udamy się do lokali wyborczych.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w roku 2014, w naszej gminie, udział wzięło zaledwie 17,02 % uprawnionych. Wspólnie podejmijmy wyzwanie aby tegoroczna frekwencja była znacząco wyższa.

W niedzielę 26 maja 2019 r., głosować będzie można w godzinach między 7.00 a 21.00 w następujących lokalach wyborczych znajdujących się na terenie Gminy Tuchomie:
 
lokale
 

Zwracamy Państwa uwagę na zmianę siedziby lokalu wyborczego nr 2, który dotychczas mieścił się w Urzędzie Gminy w Tuchomiu. Lokal ten został przeniesiony do Gminnego Ośrodka Kultury w Tuchomiu, ul. Jana III Sobieskiego 18.
 
Wszystkich mieszkańców gminy zachęcamy do udziału w tych ważnych wyborach.

Wójt Gminy Tuchomie
Jerzy Lewi Kiedrowski

Przewodniczący Rady Gminy
Wiesław Bezhubka  

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij