Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 15 lipiec 2021
Gmina Tuchomie zrealizowała inwestycję polegającą na wymianie stolarki okiennej w budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Tuchomiu (parter części medycznej).

Stare okna zastąpione zostały nowymi, trzyszybowymi oknami z PCV, spełniającymi aktualne wymagania i normy w zakresie współczynnika przenikania ciepła. Dzięki realizacji zadania w budynku będzie cieplej oraz zmniejszeniu ulegną koszty związane z ogrzewaniem.

Całkowity koszt wymiany 19 szt. okien wyniósł 29.852,48 zł. Wykonawcą byłą firma Usługi Ogólnobudowlane Jarosław Domaszk z Bytowa.


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij