Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 26 czerwiec 2020
Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2020” organizowanego przez Województwo Pomorskie przy współudziale pomorskich gmin i powiatów.
Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: "Wieś" i "Zagroda" w trzech etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W tym roku do etapu gminnego zgłoszone zostały trzy wsie oraz trzy zagrody z terenu Gminy Tuchomie.

Komisja konkursowa przyznała I miejsce wsi Tuchomko w kategorii "Wieś" oraz zagrodzie Pani Danuty Fronda z Tuchomia w kategorii "Zagroda".

Laureaci I miejsc w obu kategoriach zostali zgłoszeni do powiatowego etapu konkursu, który przeprowadzi Starostwo Powiatowe w Bytowie.

Wójt Gminy Tuchomie dziękuje wszystkim za udział w konkursie i serdecznie gratuluje zwycięzcom. O sposobie wręczenia nagród wszyscy uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij