Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Konsultacje społeczne


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 1 październik 2018
Uprzejmie informujemy, że prace nad planami miejscowymi dot. działki nr 475/2 położonej w Tuchomiu oraz działek nr 505/5 i 505/6 położonych w Tuchomiu dobiegły końca. Na sesji Rady Gminy w Tuchomiu podjęto:
  • uchwałę nr XXIII/297/2018 Rady Gminy Tuchomie z dnia 28 września 2018 roku w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu w miejscowości Tuchomie gmina Tuchomie (działka nr 475/2), oraz
  • uchwałę nr XXIII/299/2018 RADY GMINY TUCHOMIE z dnia 28 września 2018 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru gminy Tuchomie - działek nr 505/5 i 505/6 położonych w obrębie geodezyjnym Tuchomie, dostępne na stronie internetowej bip.tuchomie.pl
Serdecznie dziękujemy za udział w projekcie wszystkim zainteresowanym i zapraszamy do odwiedzania Systemu Informacji Przestrzennej – GIS-u partycypacyjnego.


Osoba odpowiedzialna za konsultacje:
Agnieszka Wantoch Rekowska
Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij