Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 8 październik 2018
W niedzielę (7.10.18) nad jeziorem Borowe w Modrzejewie odbyły się spinningowo-żywcowe zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Tuchomie.
W zawodach wzięło udział 42 zawodników m.in. z Bytowa, Borzytuchomia, Motarzyna, Gostkowa, Tągowia, Gałezowa i Chotkowa. Wędkowano przez 3,5 godz. Z wody wyciągnięto kilkanaście wymiarowych szczupaków, które po zmierzeniu wróciły do wody. Największego, bo mierzącego 94 cm szczupaka, wyciągnęła z wody Anita Machocka.

Sędzią głównym był Wiesław Skwara, który w swoim dorobku ma sędziowanie podczas wędkarskich mistrzostw Europy.

Puchar Wójta Gminy Tuchomie powędrował do Łucjana Gołdy, który zajął pierwsze miejsce. Na drugim uplasowała się Anita Machocka, a na trzecim Edmund Benziger.

Puchar Sklepu Wędkarskiego "Lin" z Tuchomia za największą rybę otrzymała Anita Machocka.

Zawody zorganizowało Koło Wędkarskie "Borowe" z Modrzejewa.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij