Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 8 październik 2018
W niedzielę (7.10.18) nad jeziorem Borowe w Modrzejewie odbyły się spinningowo-żywcowe zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Tuchomie.
W zawodach wzięło udział 42 zawodników m.in. z Bytowa, Borzytuchomia, Motarzyna, Gostkowa, Tągowia, Gałezowa i Chotkowa. Wędkowano przez 3,5 godz. Z wody wyciągnięto kilkanaście wymiarowych szczupaków, które po zmierzeniu wróciły do wody. Największego, bo mierzącego 94 cm szczupaka, wyciągnęła z wody Anita Machocka.

Sędzią głównym był Wiesław Skwara, który w swoim dorobku ma sędziowanie podczas wędkarskich mistrzostw Europy.

Puchar Wójta Gminy Tuchomie powędrował do Łucjana Gołdy, który zajął pierwsze miejsce. Na drugim uplasowała się Anita Machocka, a na trzecim Edmund Benziger.

Puchar Sklepu Wędkarskiego "Lin" z Tuchomia za największą rybę otrzymała Anita Machocka.

Zawody zorganizowało Koło Wędkarskie "Borowe" z Modrzejewa.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij