Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 15 listopad 2017
W związku z brakiem zainteresowania ze strony osób i podmiotów prywatnych programem „MALUCH+” w ramach, którego można otrzymać dotację na utworzenie żłobka, radni podczas ostatniego posiedzenia Komisji Budżetowo-Gospodarczej podjęli decyzję o złożeniu wniosku przez Gminę Tuchomie.
Wniosek ma być złożony w ramach otwartego konkursu na finansowe zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2018.

W gminach gdzie nie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce dedykowany jest Moduł 1a (dla jst) - utworzenie w 2018 r. nowych miejsc w instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 i zapewnienie ich funkcjonowania, a także samo utworzenie miejsc.

Gmina może w tym module starać się o dotację do 20.000,00 zł na 1 nowo tworzone miejsce w żłobku.

Składany wniosek w programie „MALUCH+” 2018 dotyczyć będzie utworzenia 20 miejsc w żłobku funkcjonującym 10 godzin dziennie dla dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia. Jeden opiekun będzie sprawować opiekę w żłobku nad maksymalnie ośmiorgiem dzieci.

Planowana lokalizacja żłobka to teren przy szkole w Tuchomiu (przy miasteczku rowerowym)

W środę (15.11.2017 r.) Wójt Gminy Tuchomie wraz z dyrektorem szkoły w Tuchomiu i pracownikami urzędu gminy udali się do Rzeczenicy z wizytą roboczą gdzie funkcjonuje podobny obiekt, zdjęcia z wizyty dostępne są w galerii.  

Zachęcamy rodziców do wypełnienia krótkiej ankiety badającej zapotrzebowanie na opiekę do lat 3. Ankietę można wypełnić online (dostępna poniżej) bądź pobrać ją z załącznika, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu urzędu gminy - pok. nr 5. 

Na Państwa ankiety czekamy do 23.11.2017 r. 
 

 

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij