Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 26 marzec 2020
W związku z ogłoszonym dnia 20 marca 2020 r. stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz wzrastającą liczba zakażeń koronawirusem wywołującego chorobę COVID – 19 i koniecznością podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa, informujemy, iż od dnia 27 marca 2020 r. ogranicza się wykonywanie zadań przez Urząd Gminy Tuchomie poprzez wyłączenie bezpośredniej obsługi interesantów.
Główne wejście do budynku Urzędu Gminy w Tuchomiu zostanie zamknięte dla klientów instytucji w nim funkcjonujących. Od tego dnia umożliwiony zostanie kontakt klientów z wszystkimi instytucjami funkcjonującymi w budynku urzędu (dotyczy również Punktu Terenowego Banku Spółdzielczego w Bytowie) wyłącznie poprzez tymczasowy punkt obsługi klienta zorganizowany na parterze budynku Urzędu Gminy w Tuchomiu. Dostęp do punktu zostanie umożliwiony poprzez boczne wejściu do budynku urzędu.

Zachęcamy, by interesanci kontaktowali się z Urzędem Gminy Tuchomie telefonicznie, elektronicznie za pośrednictwem systemu e-PUAP oraz poczty e-mail, a także korespondencyjnie. Lista telefonów i adresów dostępna jest na stronie internetowej Gminy Tuchomie oraz BIP-ie.

W sprawach niecierpiących zwłoki w przypadkach dotyczących:
  1. sporządzenia aktu zgonu,
  2. sporządzenia aktu urodzenia,
  3. wydania dowodu osobistego, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 59 821 50 44.
Na dzień 26 marca 2020 r. nie znamy zasad funkcjonowania Punktu Terenowego Banku Spółdzielczego w Tuchomiu. Trwają rozmowy w tym zakresie (w załączeniu pismo skierowane do Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Tuchomiu). Mieszkańcy będą na bieżąco informowani o podjętych decyzjach.

Wszystkie te ograniczenia stanowią pewną niedogodność, ale są konieczne w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij