Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 29 styczeń 2020
Szanowni Państwo,

jako wykonawca inwestycji obejmującej budowę dwutorowej napowietrznej linii elektroenergetycznej 400 kV Gdańsk Przyjaźń – Żydowo Kierzkowo
pragniemy poinformować, że w związku z napływającymi do nas pytaniami dotyczącymi wprowadzenia zmian do ewidencji gruntów polegających na przekwalifikowaniu użytków pod słupami ww. linii przesyłowej oraz związanego z tym podniesienia podatków od gruntów, prowadzimy analizy formalnoprawne mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i zaproponowanie odpowiednich rozwiązań.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Panią Anną Śpiewak, tel. +48/506 460 874.

O kolejnych krokach będziemy informować na bieżąco.

Z poważaniem,
Tomasz Kreft
Dyrektor ds. technicznych Aldesa Nowa Energia sp. z o.o.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij