Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 17 marzec 2020
Ogłoszenie Wójta Gminy Tuchomie z dnia 17 marca 2020 r. w sprawie obsługi interesantów w Urzędzie Gminy w Tuchomiu w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19
Na podstawie § 8 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz.U. 2020, poz. 433)

Wójt Gminy Tuchomie informuje, że od dnia 18 marca 2020 r. do odwołania Urząd Gminy w Tuchomiu będzie otwarty dla interesantów w godzinach od 10.00 – 14.00. Obowiązujące zasady dot. dezynfekcji dłoni i nakładania masek ochronnych pozostają w mocy.

Powyższe godziny dostosowujemy do obowiązujących od 17 marca 2020 r. godzin pracy Banku Spółdzielczego, którego punkt mieści się w budynku Urzędu Gminy w Tuchomiu.

Proszę jednak mieszkańców o unikanie przychodzenia do Urzędu Gminy w Tuchomiu, a załatwianie spraw za pomocą środków komunikacji na odległość, tj. telefonicznie, za pośrednictwem platformy e-PUAP lub poczty e-mail.

Dostęp do budynku Urzędu Gminy Tuchomie poza wyżej wskazanymi godzinami będzie możliwy po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub użyciu dzwonka znajdującego się na drzwiach urzędu, wyłącznie w przypadkach pilnych dotyczących spraw z zakresu stanu cywilnego (USC).

Bardzo proszę Państwa o bezwzględne stosowanie się do powyższych zasad. Mogą one uchronić pracowników urzędu oraz osoby korzystające z naszych usług przed zarażeniem się koronowirusem.

Podstawowe dane kontaktowe:
Telefon: 59 821 50 40
e-mail: biuro@tuchomie.pl
 

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij