Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 22 kwiecień 2020
Informujemy, że Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakończyły prace nad nową edycją Programu "Czyste Powietrze"
Zachęcamy Państwa do skorzystania z uproszczonej formy pozyskania środków, dzięki energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii możemy realnie wpłynąć na jakość naszego środowiska.

Dla przykładu - portal green-news.pl podał, iż w minioną niedzielę w Niemczech udało się pobić kolejny eko-rekord. Przez 4 godziny, od 12:45 do 16:45 100% zapotrzebowania na energię udało się zapewnić wyłącznie z jej odnawialnych źródeł.

Rekord udało się pobić dzięki sprzyjającym okolicznościom. Wpływ miała pogoda, dzięki której fotowoltaika pracowała w szczytowym momencie z mocą 33 gigawatów, a farmy wiatrowe z mocą 31 GW. Jak zauważa green-news.pl, 33 GW z fotowoltaiki to o połowę więcej niż Polska potrzebuje w chwilach maksymalnego zapotrzebowania.

Szczegółowe zmiany znajdują się w załączniku.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij