Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 6 luty 2020

Stawka zwrotu podatku akcyzowego do 1 litra oleju napędowego w 2020 roku wynosi 1,00 zł.

Roczny limit wynosi 100 litrów oleju napędowego na 1 ha użytków rolnych oraz dodatkowo hodowcy bydła mogą otrzymać 30 litrów oleju napędowego do każdej dużej jednostki przeliczeniowej bydła.

Od 01 do 29 lutego 2020 roku przyjmowane są wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w Urzędzie Gminy w Tuchomiu (pokój nr 11). Do wniosku należy załączyć oryginały faktur VAT bądź ich kopie, które stanowią dowód zakupu oleju napędowego za okres 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia tego wniosku, wystawionymi od dnia  1 sierpnia 2019 roku do dnia 31 stycznia 2020 roku. Ponadto hodowcy bydła powinni załączyć dokument z ARiMR zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego za rok poprzedzający , w którym zostanie złożony wniosek o zwrot podatku.

Wypłaty zwrotu podatku akcyzowego należy spodziewać się w terminie od 01 do 30 kwietnia 2020 roku.Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij