Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 20 lipiec 2021
Informujemy, iż od 2 sierpnia 2021 r. rolnicy mają możliwość złożenia wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.
Zgodnie z Rozporządzeniem stawkę zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej ustala się w wysokości 1,00 zł za 1 litr oleju.

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego składa się w terminie od dnia 2 do 31 sierpnia 2021 roku w tutejszym Urzędzie Gminy (pokój Nr 11, tel. 59 821 50 55) wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku, tj w okresie od dnia 1 lutego 2021 roku do dnia 31 lipca 2021 roku.

Roczny limit wynosi 100 litrów oleju napędowego na 1 ha użytków rolnych oraz dodatkowo hodowcy bydła mogą otrzymać 30 litrów oleju napędowego do każdej dużej jednostki przeliczeniowej bydła.

Wypłata środków pieniężnych nastąpi w październiku 2021 roku.


Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij