Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 13 wrzesień 2021
W sobotę, 11 września 2021 r. odbyły się w Tuchomiu dożynki wiejskie zorganizowane przez sołectwa Tuchomie i Nowe Huty. W trakcie imprezy rolnicy z naszej gminy świętowali zakończenie żniw. 
Plony, szczególnie zbóż jarych, w tym roku niestety nie były najwyższe, dlatego tak cenne i ważne są dopłaty bezpośrednie, jakie rolnicy otrzymują z Unii Europejskiej.
Wszystkim rolnikom życzymy wytrwałości, sił i zdrowia w ciężkiej, całorocznej pracy. Mamy nadzieję, że dzień świętowania był dla Państwa okazją do odpoczynku w miłej atmosferze, a przygotowana część artystyczna, z gwiazdą wieczoru Teresą Werner, przyniosła wiele wspaniałych wrażeń.
Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów dożynek Pani Bogumiły Ryngwelskiej – Sołtys Tuchomia i Pani Gabrieli Garbicz – Sołtys Nowych Hut, członków rad sołeckich obydwu miejscowości oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Nowych Hutach.
Serdeczne podziękowania kierujemy również pod adresem księdza proboszcza Franciszka Pudlewskiego za poświęcenie dożynkowych chlebów.
Organizacja Dożynek nie byłaby również możliwa bez Pana Ludwika Szredera i całego zespołu Gminnego Ośrodka Kultury oraz Pana Adama Sandaka i pracowników Zespołu Szkół – serdecznie dziękujemy. Wyrazy uznania także dla konferansjera, Pana Jerzego Szredera. Dożynki nie miałyby też takiego wymiaru bez pracowników Urzędu Gminy w Tuchomiu, z Panią Małgorzatą Wnuk Lipińską na czele, dzięki zaangażowaniu której, a także osób, które przygotowały poczęstunek i darczyńców, udało się zebrać w trakcie dożynek kwotę 8.200 zł na cel charytatywny – wsparcie dla Pani Ani Pietrasik z Tuchomia.
Dziękujemy także wszystkim artystom, którzy swoimi występami uświetnili nasze dożynkowe świętowanie, wystawcom i osobom zaangażowanym w przygotowanie dożynkowego poczęstunku.
W trakcie dożynek zaszczepiono 15 osób w związku z realizacją zadania #szczepimy się z KGW.
 
 
Wiesław Bezhubka                                                Jerzy Lewi Kiedrowski
Przewodniczący Rady Gminy                               Wójt Gminy Tuchomie


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij