Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 11 październik 2021
Wójt Gminy Tuchomie informuje, że ruszył nabór do Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”, mający na celu wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.
Grant skierowany jest do osób zamieszkujących w miejscowości, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej i będących członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunem prawnym), który był zatrudniony niegdyś w zlikwidowanych państwowych przedsiębiorstwach gospodarki rolnej.

W Gminie Tuchomie są to miejscowości:
  • Tuchomie,
  • Masłowice Tuchomskie
  • Modrzejewo.
Zainteresowani rodzice, bądź pełnoletni uczniowie mogą do 29.10.2021 r. składać oświadczenia wraz z podpisanym załącznikiem RODO do Urzędu Gminy w Tuchomiu.

Gmina Tuchomie może uzyskać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 3 500 zł na ucznia. Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy w Tuchomiu pokój nr 6, pod numerem telefonu: 59 821 75 05.

UWAGA AKTUALIZACJA 14.10.2021

UWAGA Zmiana Regulaminu Granty PPGR

Od 14.10.2021 r. zmianie uległ m.in Regulamin oraz wzór oświadczeń. Obecnie oświadczenia można składać na każdego ucznia, który jest mieszkańcem gminy popegeerowskiej, bez względu na miejsce zamieszkania.

Złożone dotychczas oświadczenia są aktualne i nie muszą być ponownie składane.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij