Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 7 wrzesień 2021
Inwestycja zrealizowana została dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Unii Europejskiej na operacje typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
W zakres prac, zrealizowanych przez Przedsiębiorstwo POL-DRÓG Drawsko Pomorskie, wchodziło wykonanie nawierzchni asfaltowej na odcinku o długości 515 m i szerokości zmiennej od 3,5 m do 5 m z poboczami obustronnymi o szerokości 0,75 m oraz zjazdami.
Z uwagi na ruch pojazdów ciężarowych po drodze, wykonana została ona w opornikach betonowych, zabezpieczających krawędzie jezdni przed uszkodzeniem.

Koszt prac wyniósł 329.781,16 zł, z czego kwota 170.601,42 zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij