Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Inwestycje


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Status: zakończona
Data rozpoczęcia: 2 czerwiec 2014
Data zakończenia: 29 sierpień 2014
Na terenie gminy Tuchomie powstały kolejne ekologiczne lampy oświetleniowe. Dzięki środkom z funduszy sołeckich oraz 50 procentowemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach konkursu „Słoneczne Pomorze” zainstalowano lampę hybrydową w Trzebiatkowej, lampę solarną w Tągowiu oraz parkową lampę solarną w Masłowicach Trzebiatkowskich.

Lampy powstały w miejscach, gdzie doprowadzenie energii elektrycznej i montaż tradycyjnych opraw oświetleniowych były ekonomicznie nieuzasadnione.

Zastosowanie autonomicznych punktów oświetleniowych przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, a co za tym idzie obniżenia emisji CO2 do atmosfery.

W ramach konkursy przeprowadzono również w szkołach w Tuchomiu i Kramarzynach kampanię informacyjno-edukacyjną o korzyściach środowiskowych ze stosowania odnawialnych źródeł energii.
 

E-mail:*
Nick:*
Treść opinii:*
Podaj wynik działania:*
(np.: 5 plus 9, należy wpisać 14)

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij