Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Dostosowanie architektoniczne budynku urzędu do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami
Data: 16 marzec 2023
Gmina Tuchomie w ramach projektu "Poprawa dostępności Gminy Tuchomie w obszarach dostępności cyfrowej, architektonicznej i komunikacyjno – informacyjnej” zrealizowała 2 zadania poprawiające dostępność architektoniczną w budynku Urzędu Gminy:
więcej


Zdjęcie do:  Wspólnie dla dobra Europy
Data: 15 marzec 2023
Między styczniem a marcem 2023 r. odbyły się dwie konferencje przedstawicieli Polski, Włoch, Hiszpanii i Francji. Tematem konferencji był „Solidarity Helps in a Novadays Europe” - Solidarność pomaga w dzisiejszej Europie.
więcej


Zdjęcie do:  Szkolenie - rolnictwo węglowe
Data: 14 marzec 2023
Biuro Powiatowe PZDR w Bytowie zaprasza na spotkanie szkoleniowe, którego tematem będzie: Rolnictwo węglowe (EKOSCHEMATY)
więcej


Zdjęcie do:  Dzień Sołtysa
Data: 11 marzec 2023
Z okazji Dnia Sołtysa wszystkim sołtysom oraz członkom rad sołeckich serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i trud wkładany w codzienną pracę na rzecz mieszkańców.
więcej


Zdjęcie do:  Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego
Data: 10 marzec 2023
Prognoza zagrożeń IMGW przewiduje, że w najbliższych dniach nad północnymi terenami kraju mogą pojawić się gwałtowne i porywiste wiatry, którym towarzyszyć miejscami mogą równie gwałtowne opady.
więcej


Zdjęcie do:  Przypominamy o terminie płatności zaśmieci
Data: 10 marzec 2023
Przypominamy o zbliżającym się terminie opłaty za śmieci.
więcej


Zdjęcie do:  Wiata przy oczyszczalni ścieków w Tuchomiu
Data: 9 marzec 2023
Firma Macrotec zakończyła prace związane z wykonaniem stalowej wiaty na placu składowania komunalnych osadów ściekowych przy oczyszczalni ścieków w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Dzień Kobiet
Data: 8 marzec 2023
Drogie Panie w dniu Waszego święta pragniemy złożyć życzenia zdrowia i pomyślności oraz oby 8 marca nie był tylko dniem szczególnym, a jednym z cudownych 365 dni w roku.
więcej


Zdjęcie do:  Prace na drogach gminnych.
Data: 7 marzec 2023
Warunki pogodowe nie pozwalają jeszcze na rozpoczęcie remontu dróg gminnych, w związku z czym pracownicy gminy Tuchomie udrażniają i wymieniają przepusty.
więcej


Zdjęcie do:  Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku
Data: 3 marzec 2023
Trudno złapać oddech? Czujesz gryzący dym w gardle? To tylko niektóre konsekwencje dla zdrowia, jakie pociąga za sobą spalanie odpadów, w tym m.in. plastików, w domowych piecach.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij