Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do: Środki w ramach Programu Inwestycji Strategicznych
Data: 27 październik 2021
Wójt Gminy Tuchomie otrzymał promesę na kwotę 9.500.000,00 zł na zadanie pn. "Rozbudowa z modernizacją infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Tuchomie".
więcej


Zdjęcie do: Drogi z płyt betonowych z demontażu
Data: 26 październik 2021
Płyty drogowe zdemontowane z ul Łąkowej przed położeniem tam nawierzchni asfaltowej zostały ponownie wykorzystane i ułożone na drogach gruntowych w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do: Zaplecze magazynowe dla Myśliwca Tuchomie
Data: 25 październik 2021
Pracownicy gminni wykonali pomieszczenie magazynowe na sprzęt sportowy dla Gminnego Klubu Sportowego Myśliwiec Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do: Nasadzenia drzew w Ciemnie
Data: 22 październik 2021
W bieżącym tygodniu dokonano nasadzeń drzew w miejscowości Ciemno przy drodze powiatowej i gminnej, w kierunku jeziora Kamieniczno.
więcej


Zdjęcie do: Małe granty - oferta
Data: 21 październik 2021
Informujemy, iż dnia 21.10.2021 do tutejszego Urzędu wpłynęła OFERTA NA REALIZACJĘ ZADANIA w ramach tzw. MAŁYCH GRANTÓW od Stowarzyszenia Miłośnicy Gminy Tuchomie na zadanie pn."Organizacja życia kulturalnego na terenie Gminy Tuchomie".
więcej


Zdjęcie do: Obowiązujące ograniczenia w związku z COVID – 19
Data: 21 październik 2021
W związku ze wzrostem stwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie naszego kraju przypominamy o obwiązujących ograniczeniach i zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych.

 
więcej


Zdjęcie do: Święto dyni
Data: 20 październik 2021
Już po raz dziesiąty w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się Święto Dyni.
więcej


Zdjęcie do: Dzień Edukacji Narodowej
Data: 14 październik 2021
Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Oświaty!

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do złożenia serdecznych podziękowań wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za Waszą codzienną, trudną, i bardzo odpowiedzialną pracę. Codziennie podejmujecie Państwo olbrzymie wyzwanie jakim jest wykształcenie i wychowanie młodych mieszkańców naszej gminy. Państwa praca nie jest łatwa. Wymaga wielu umiejętności, cierpliwości i pełnego zaangażowania aby mogła przynieść właściwe efekty.
więcej


Zdjęcie do: Remiza OSP z fotowoltaiką i pompą ciepła
Data: 13 październik 2021
Remiza OSP w Tuchomiu została wyposażona w pompę ciepła oraz panele fotowoltaiczne.
więcej


Zdjęcie do: III dawka szczepień przeciwko COVID – 19 i darmowe szczepienia przeciwko GRYPIE dla SENIORÓW 75 +, członków OSP, nauczycieli, pracowników służby zdrowia.
Data: 12 październik 2021
Ośrodek Zdrowia w Tuchomiu zaprasza na III dawkę szczepień przeciwko COVID 19 (warunek ukończone 50 lat i pół roku po pełnym szczepieniu) oraz na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij