Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Urząd Gminy poszukuje osoby do pracy: kierowca - robotnik gospodarczy.
Data: 22 maj 2019
Urząd Gminy Tuchomie poszukuje osoby do pracy na stanowisku kierowca - robotnik gospodarczy (pełen etat). 
więcej


Zdjęcie do:  Wymiana studni rewizyjnych
Data: 17 maj 2019
Informujemy, iż rozpoczynają się pracę związane z wymianą studni rewizyjnych w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Wymiana wodomierzy
Data: 17 maj 2019
Na terenie gminy Tuchomie trwa wymiana liczników na nowoczesne, bardziej precyzyjne wodomierze z systemem odczytu radiowego, umożliwiające dokonywanie odczytów stanu wodomierzy bez wchodzenia na posesje odbiorców. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszystkie wodomierze podlegają obowiązkowi okresowej wymianie.
więcej


Zdjęcie do:  Jak możesz zagłosować
Data: 16 maj 2019
Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 26 maja 2019 r. Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończył 18 lat, ma prawo głosować. Przy spełnieniu określonych warunków można również głosować będąc poza granicami kraju.
więcej


Zdjęcie do:  Wybory do Parlamentu Europejskiego
Data: 16 maj 2019
W niedzielę, 26 maja 2019 r., odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Poprzez liczny udział okażmy nasze obywatelską postawę.
więcej


Zdjęcie do:  Spotkanie Sołtysów Gminy Tuchomie
Data: 16 maj 2019
W piątek 10 maja 2019 r. odbyło się spotkanie z sołtysami Gminy Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Wybory do Walnych Zgromadzeń Izb Rolniczych
Data: 14 maj 2019
Uprzejmie informujemy iż zbliżają się Wybory do walnych zgromadzeń izb rolniczych - termin wyborów został wyznaczony na dzień 28 lipca 2019 roku (niedziela).
więcej


Zdjęcie do:  Oferty na tablice pamiątkowe
Data: 13 maj 2019
Gmina Tuchomie zaprasza doskładania ofert na wykonanie 10 tablic pamiątkowych w ramach promocji projektu pn. "Budowa systemu powiadamiania i alarmowania ludności oraz zintegrowanej łączności w powiecie bytowskim w uwarunkowaniach zagrożenia, w szczególności powodziowego"
więcej


Zdjęcie do:  Demontaż starej linii elektroenergetycznej 220 KV
Data: 13 maj 2019
Na obszarze Gminy Tuchomie kończy się budowa dwutorowej napowietrznej linii elektroenergetycznej 400 kV Gdańsk Przyjaźń – Żydowo Kierzkowo. Rozpoczęły się prace związane z demontażem starego połączenia 220 KV.
więcej


Zdjęcie do:  Złote Gody
Data: 10 maj 2019
Wójt Gminy Tuchomie wręczył pamiątkowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie Państwu Bogusławie i Edmundowi Lass z Trzebiatkowej.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij