Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 15 czerwiec 2020
Dobra wiadomość dla części mieszkańców Trzebiatkowej (tzw. Tesmarówki). W przetargu dotyczącym budowy kanalizacji sanitarnej, najkorzystniejsza z złożonych ofert opiewa na kwotę 413 tys. zł, z czego 63% otrzymaliśmy dofinansowania z Unii Europejskiej z programu PROW.
Wykonane zostanie:
  • 549 m kolektora głównego o średnicy 200 mm;
  • 446 m kolektora tłocznego o średnicy 90 mm;
  • 388 m – przyłączy, ale tylko do granic działek właścicieli prywatnych (resztę przez prywatne działki, łącznie 109 m, wykonać muszą na swój koszt przyłączami.
  • jedna przepompownia zlokalizowana na działce gminnej obok budynku socjalnego.
Termin realizacji: 40 dni od podpisania umowy. Możliwość przyłączenia do kanalizacji będzie miało czternaście domostw (sześć w budynku socjalnym) i osiem prywatnych domów jednorodzinnych.

W załączniku wykaz złożonych ofert.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij