Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 24 lipiec 2020
Wójt Gminy Tuchomie podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji pn. "Modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Tuchomie"
W ramach zadania powstanie:
  • 7.643 km – sieci wodociągowych w miejscowościach; Tągowie, Tuchomie, Modrzejewo, Zagony, Tuchomko i Nowe Huty. Na tę część został ogłoszony przetarg z planowanym terminem realizacji do końca bieżącego roku.
  • 1.808 km – sieci kanalizacji sanitarnej z przepompowniami w Trzebiatkowej i Tuchomiu. Przetarg na to zadanie został już rozstrzygnięty, realizacją zajmie się firma Hydro-Serwis z Rokit. Planowany termin zakończenia realizacji to koniec sierpnia 2020 r.
 
Wartość zadania to 2.600.000,00 zł
Dofinansowanie z UE to 1.330.879,00 zł

 
Inwestycja będzie dofinansowana z Unii Europejskiej
w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij