Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 7 październik 2020
W związku z planowanym rozpoczęciem robót pn.: „Rozbudowa mostu przez rz. Kamienica w ciągu drogi krajowej nr 20 w miejscowości Tuchomie” informuję iż planowana zmiana w organizacji ruch nastąpi 22 lub 23 października 2020 r.
Od tego czasu przez kolejne 4 miesiące na drodze krajowej będzie obowiązywał ruch wahadłowy przez most. Całkowity czas realizacji robót – 6 miesięcy.

Dokładna data wprowadzenia zmian w organizacji ruchu będzie poprzedzona oficjalnym zawiadomieniem Wykonawcy robót z kilkudniowym wyprzedzeniem.
 
W miejscu istniejącego mostu powstanie przepust o długości 17 metrów, szerokości 3 i wysokości 5 metrów. Szerokość jezdni będzie miała 7 m a po obu stronach jezdni powstaną chodniki o szerokości 2 metrów.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij