Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 27 październik 2020
Uchwała została przyjęta przez Sejmik Województwa Pomorskiego w dn. 28 września 2020 r.
Uchwałą Nr 310/XXIV/20 Sejmiku Województwa Pomorskiego wprowadzone zostały na obszarze województwa pomorskiego, z wyłączeniem Gminy Miasta Sopotu i obszaru miast, ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.
Rozwiązania antysmogowe dla Miasta Sopotu oraz dla pozostałych miast z obszaru województwa zostały przyjęte odrębnymi uchwałami.
Regulacja uchwały dotyczy między innymi możliwości eksploatacji instalacji nie spełniających wymagań w zakresie standardów emisyjnych odpowiadających kl. 3 pod względem granicznych wartości emisji pyłu lub nieposiadających tabliczki znamionowej (pozaklasowych). Takie instalacje będą mogły być eksploatowane do dnia 1 września 2024 r.
W załączeniu uchwała sejmiku, uzasadnienie do uchwały i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Prosimy o zapoznanie się z zapisami uchwały.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij