Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 3 wrzesień 2021
Inwestycja zrealizowana została dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze środków Unii Europejskiej na operacje typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
W ramach prac, zrealizowanych przez Przedsiębiorstwo DROMOS z Kartuz, powstała nowa nawierzchnia asfaltowa na długości 0,557 km i szerokości 3,5 m z poboczami obustronnymi o szerokości 0,75 m. W ramach inwestycji wykonane zostały również zjazdy indywidualne oraz skrzyżowania z drogą powiatową i gminnymi.
Koszt prac wyniósł 333.196,29 zł, z czego kwota 172.368,13 zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej. 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij