Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 14 listopad 2022
W dn. 11 listopada 2022 r., w Tuchomiu odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości.
Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji ojczyzny w kościele p.w. Św. Wojciecha w Tuchomiu. Następnie odbył się uroczysty apel przy pamiątkowym obelisku przy Zespole Szkół w Tuchomiu. Po apelu uczestnicy uroczystości udali się do szkoły, gdzie mogli obejrzeć wspaniałe przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Tuchomiu.

Na zakończenie na wszystkich uczestników uroczystości czekał smaczny poczęstunek.

Składamy serdeczne podziękowania organizatorom uroczystości: Zespołowi Szkół w Tuchomiu, Sołectwu Tuchomie oraz OSP Tuchomie. Szczególne podziękowania składamy ks. Franciszkowi Pudlewskiemu za odprawienie uroczystej mszy świętej. 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij