Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 27 kwiecień 2018
Z okazji nadchodzącego Dnia Strażaka wszystkim naszym Strażakom OSP składamy serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, bezpiecznych wyjazdów i powrotów z akcji ratunkowych oraz satysfakcji z pełnionej służby.
Serdecznie dziękujemy za Waszą społeczną, pełną poświęcenia służbę, dzięki której mieszkańcy naszej gminy są bezpieczni.

Ochotnicza Straż Pożarna jest w Gminie Tuchomie bardzo ważnym elementem i uczestnikiem życia społecznego. Oprócz akcji ratowniczo – gaśniczych strażacy uczestniczą w zapewnieniu oprawy uroczystości gminnych i kościelnych oraz zabezpieczeniu imprez sportowo-kulturalnych. Dzięki temu OSP cieszy się dużym społecznym szacunkiem i uznaniem.

Serdeczne życzenia kierujemy też do strażaków będących na emeryturze i jednocześnie prosimy o dalsze przekazywanie swojej wiedzy i doświadczenia młodszym pokoleniom strażaków. 
 
Prezes ZOSP RP w Tuchomiu
dh Jerzy Lewi Kiedrowski

Komendant Gminny
dh Wiesław Bezhubka

 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij