Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 27 kwiecień 2018
Z okazji nadchodzącego Dnia Strażaka wszystkim naszym Strażakom OSP składamy serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, bezpiecznych wyjazdów i powrotów z akcji ratunkowych oraz satysfakcji z pełnionej służby.
Serdecznie dziękujemy za Waszą społeczną, pełną poświęcenia służbę, dzięki której mieszkańcy naszej gminy są bezpieczni.

Ochotnicza Straż Pożarna jest w Gminie Tuchomie bardzo ważnym elementem i uczestnikiem życia społecznego. Oprócz akcji ratowniczo – gaśniczych strażacy uczestniczą w zapewnieniu oprawy uroczystości gminnych i kościelnych oraz zabezpieczeniu imprez sportowo-kulturalnych. Dzięki temu OSP cieszy się dużym społecznym szacunkiem i uznaniem.

Serdeczne życzenia kierujemy też do strażaków będących na emeryturze i jednocześnie prosimy o dalsze przekazywanie swojej wiedzy i doświadczenia młodszym pokoleniom strażaków. 
 
Prezes ZOSP RP w Tuchomiu
dh Jerzy Lewi Kiedrowski

Komendant Gminny
dh Wiesław Bezhubka

 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij