Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Pojemniki do selektywnej zbiórki szkła i bioodpadów dla mieszkańców.
Data: 25 marzec 2021
Gmina Tuchomie zakupi i nieodpłatnie przekaże mieszkańcom pojemniki do selektywnej zbiórki szkła i bioodpadów.
więcej


Zdjęcie do:  Dotacja dla OSP Kramarzyny na zakup samochodu już przekazana
Data: 24 marzec 2021
W dniu 15 marca 2021 r. została podpisana umowa pomiędzy Gminą Tuchomie i OSP Kramarzyny, dot. przekazania przez gminę dotacji na zakup samochodu pożarniczego.
więcej


Zdjęcie do:  Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich?
Data: 23 marzec 2021
Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs Piękna Wieś Pomorska 2021
Data: 23 marzec 2021
W roku 2021 odbędzie się już 28. edycja Konkursu Piękna Wieś. Organizatorem Konkursu jest Województwo Pomorskie, zaś partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi są urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim.
więcej


Zdjęcie do:  Przydatne informacje dotyczące wilków
Data: 23 marzec 2021
W związku z wzrostem liczby doniesień dotyczących pojawiania się wilków w sąsiedztwie gospodarstw ludzkich, co może wzbudzać niepokój wśród mieszkańców, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku przekazuje informacje do wiadomości i stosowania w sytuacjach potwierdzonego zagrożenia ze strony ww. gatunku.
więcej


Zdjęcie do:  Projekt adaptacji remizy OSP w Tągowiu.
Data: 22 marzec 2021
W związku z ubieganiem się przez gminę Tuchomie o środki finansowe na utworzenie Klubu Seniora w Tągowiu, w załącznikach przedstawiamy projekt adaptacji budynku remizy OSP w Tągowiu na ten cel.
więcej


Zdjęcie do:  Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drogach
Data: 22 marzec 2021
Gmina Tuchomie przygotowuje aktualnie dwa wnioski o zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drogach, na terenie naszej gminy.
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
Data: 19 marzec 2021
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
więcej


Zdjęcie do:  Dopłaty 2021 - wnioski tylko przez internet
Data: 16 marzec 2021
Od 15 marca rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r. Od tego roku Agencja przyjmuje je jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.
więcej


Zdjęcie do:  Infolinia dot. szczepień przeciwko COVID - 19
Data: 16 marzec 2021
Informujemy, iż od 01 marca 2021 r. infolinia dot. szczepień przeciwko COVID – 19 funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 17.00 pod numerami telefonów: 59 821 50 54 oraz 796 963 689.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij