Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Prace remontowe w Centrum Międzynarodowych Spotkań
Data: 2 marzec 2023
Gmina Tuchomie w ramach realizowanych w okresie zimowym prac remontowych jest w trakcie odświeżania 6 pokoi z łazienkami w budynku Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Nawet 40 000 zł dla NGO i instytucji kultury!
Data: 1 marzec 2023
Chcesz wspierać młodzież w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań, a także w zdobywaniu kompetencji potrzebnych na lepszy start w dorosłe życie? Marzysz o tym, aby byli bardziej aktywni i zaangażowani w działania społeczne? Teraz masz na to szansę dzięki Programowi Równać Szanse!
więcej


Zdjęcie do:  Rekrutacja do szkół i przedszkoli na rok szkolny 2023/2024
Data: 1 marzec 2023
Informujemy, iż rozpoczęło się postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Kontrole zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków
Data: 24 luty 2023
Urząd Gminy w Tuchomiu przypomina właścicielom nieruchomości o ustawowych obowiązkach, jakie na nich spoczywają na podstawie zapisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, tj.: m.in. przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej, a w przypadku, gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona – wyposażenia nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub w przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych, spełniające wymagania określone w przepisach odrębnych.
więcej


Zdjęcie do:  Zaległości w opłatach za śmieci
Data: 21 luty 2023
W związku z bardzo dużymi zaległościami z tytułu opłat za śmieci, prosimy o terminowe regulowanie zobowiązań.
więcej


Zdjęcie do:  Bezpieczniej na przejściach dla pieszych przy DK20
Data: 20 luty 2023
Bezpieczniej na przejściach dla pieszych przy drodze krajowej nr 20. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad doświetli 9 przejść w naszej gminie.
więcej


Zdjęcie do:  Poszukujemy pracownika na stanowisko pomoc administracyjna
Data: 20 luty 2023
Urząd Gminy Tuchomie poszukuje pracownika na stanowisko pomoc administracyjna
więcej


Zdjęcie do:  Ostrzeżenie drugiego stopnia - SILNY WIATR
Data: 17 luty 2023
IMGW - PIB wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące silnego wiatru.
więcej


Zdjęcie do:  Zarządu Gminnego ZOSP RP w Tuchomiu
Data: 9 luty 2023
W dniu 06.02.2023r. w nowo wyremontowanej świetlicy w Tągowiu odbyło się posiedzenie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Ferie z Ekonomią w Gminie Tuchomie
Data: 8 luty 2023
W pierwszym tygodniu ferii łącznie 33 uczniów z naszych szkół podstawowych wzięło udział w projekcie Ferie z Ekonomią realizowanym przez Fundację Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij