Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Propozycje do budżetu gminy na 2021 rok
Data: 19 październik 2020
Prace związane z planowanie nowego budżetu już się rozpoczęły i intensywnie nad nim pracujemy.
więcej


Zdjęcie do:  Aktualny stan realizacji zadań spisowych w ramach PSR 2020
Data: 19 październik 2020
Informacja dotycząca aktualnego stanu realizacji zadań spisowych w ramach POWSZECHNEGO SPISU ROLNEGO 2020 na dzień 16.10.2020r.
więcej


Zdjęcie do:  Apel o nie wrzucanie śmieci do kanalizacji sanitarnej.
Data: 16 październik 2020
Kanalizacja to nie śmietnik!
więcej


Zdjęcie do:  Struga Kramarzyńska płynie już nowym przepustem.
Data: 16 październik 2020

W dniu 15 października uruchomiony został nowo wybudowany przepust na rzece Struga Kramarzyńska w ciągu ul. Młyńskiej w Kramarzynach.

więcej


Zdjęcie do:  Ruszyła rozbudowa wodociągu w Tągowiu.
Data: 16 październik 2020
Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Eko-Instal Piotr Kuczkowski z Bytowa rozpoczęło prace związane z rozbudową infrastruktury wodociągowej oraz kanalizacyjnej na terenie gminy Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Wsparcie mieszkańców w pozyskaniu dofinansowania OZE.
Data: 14 październik 2020
Działania Fundacji GlobalECO związane są m.in. z opracowywaniem projektów związanych z Regionalnymi Programami Operacyjnymi, OZE dla jednostek samorządu terytorialnego, a także rządowymi programami dotacyjnymi dla osób fizycznych, tj. "Mój prąd" oraz "Czyste Powietrze", dla rolników "AgroEnergia", przedsiębiorców "Energia+".
więcej


Zdjęcie do:  Konsultacje ws. projektu
Data: 14 październik 2020
Wójt Gminy Tuchomie zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag i opinii dot. projektu „Rocznego Programu Współpracy Gminy Tuchomie z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021”.
więcej


Zdjęcie do:  Dzień Edukacji Narodowej 2020
Data: 14 październik 2020
Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Oświaty!
więcej


Zdjęcie do:  Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie 65+
Data: 14 październik 2020
Powiat Bytowski rozpoczął realizację szczepień przeciwko grypie u osób w wieku od 65 roku życia (tj. urodzonych przed dniem 1 stycznia 1956 r.), organizowanych ramach „Powiatowego programu szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców powiatu bytowskiego po 65 roku życia” w 2020 roku.
więcej


Zdjęcie do:  APEL 
do Mieszkańców Gminy Tuchomie w związku z trwającą epidemią COVID-19.
Data: 12 październik 2020
W związku ze znaczącym wzrostem stwierdzonych zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju oraz wprowadzoną tzw. żółtą strefą, zwracamy się do Państwa z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij