Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Akcja #SZCZEPIMY SIĘ!
Data: 12 lipiec 2021
Informujemy, że 14 lipca 2021 r. Mobilny punkt szczepień w godzinach popołudniowych będzie wykonywał szczepienia przeciwko Covid – 19 w następujących miejscowościach naszej gminy:
więcej


Zdjęcie do:  Wystartował nabór do programu stypendiów pomostowych
Data: 7 lipiec 2021
Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne. W roku akademickim 2021/2022 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 700 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.
więcej


Zdjęcie do:  Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu
Data: 6 lipiec 2021
Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu organizuje Pomorską Wojewódzką Wystawę Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się w dniach 10 i 11 lipca 2021 r. w Lubaniu.
więcej


Zdjęcie do:  Pozytywne zmiany po kontroli odpadów - zmniejszyła się ilość odebranych odpadów zmieszanych, a zwiększyła selektywnych.
Data: 6 lipiec 2021
Dzięki poprawie jakości segregacji odpadów zmieszanych w naszej gminie już w czerwcu br. osiągnęliśmy bardzo dobry efekt.
więcej


Zdjęcie do:  Dobry Start od ZUS
Data: 2 lipiec 2021
Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus). Od tego roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia trafią wyłącznie na rachunki bankowe.
więcej


Zdjęcie do:  Zmiany w programie - Czyste Powietrze
Data: 2 lipiec 2021
1 lipca 2021 r. wchodzi w życie nowa wersja programu "Czyste Powietrze", uwzględniająca wycofanie dotacji na kotły węglowe (od 1 stycznia 2022 r.), zwiększenie progów dochodowych w części drugiej programu (podwyższony poziom dofinansowania) oraz poszerzenie listy urządzeń kwalifikujących się do dofinansowania o kotły na pellet o podwyższonym standardzie. Program został też uzupełniony o zapisy dotyczące ścieżki bankowej, której uruchomienie zaplanowano jeszcze w lipcu br.
więcej


Zdjęcie do:  Podsumowanie kadencji OSP Gminy Tuchomie
Data: 2 lipiec 2021
Przedstawiamy Państwu biuletyn informacyjny podsumowujący kadencję 2016-2020 ZOSP RP w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Nabór na rachmistrza spisowego
Data: 1 lipiec 2021
Gminny Komisarz Spisowy w Gminie Tuchomie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.
więcej


Zdjęcie do:  Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
Data: 30 czerwiec 2021
Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca będzie miał obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.
więcej


Zdjęcie do:  Zgłoś nielegalne składowisko odpadów
Data: 29 czerwiec 2021
Gmina Tuchomie informuje że na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska został stworzony specjalny interaktywny formularz, który w sposób łatwy i sprawny umożliwia zgłaszanie nielegalnych składowisk odpadów. Wszystkie zgłoszenia dokonane elektronicznie trafia bezpośrednio do Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej, których po ich dokładnej analizie podejmuje decyzję o dalszych działaniach w sprawie.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij